Na której randce iść do łóżka? Sprawdzone porady 

Siedzisz i zastanawiasz się na której randce sex? Jest to pytanie, które każdy prędzej czy później sobie zadaje. Niestety, wciąż zbyt często można natknąć się na głupie podwójne standardy. Na szczęście czasy się zmieniają i każdy może decydować o swoim życiu seksualnym oraz o tym na której randce sex bez narażania się na głupie żarty i opinie.

Dziś postaram się odpowiedzieć Ci na pytanie, na której randce iść do łóżka, z kimś z kim chcesz nawiązać długotrwały związek. Wielu osobom wydaje się, że jeśli będą niedostępni pod względem seksualnym, to staną się wyzwaniem dla płci przeciwnej. Tymczasem okazuje się, że sex ma niewiele z tym wspólnego.

Możesz bowiem w ogóle nie iść z kimś do łóżka i nie być dla tego kogoś wyzwaniem, jeśli pokażesz, jak bardzo Ci zależy. Z drugiej strony możesz przespać się z mężczyzna/ kobietą już na pierwszej randce i nadal być wyzwaniem, jeśli dasz mu/ jej do zrozumienia, że nie zależy Ci na związku.

A więc, na której randce seks?

Może zacznę od tego, że ile ludzi, tyle opinii. Najważniejsze jest to, abyście wyrazili świadomą zgodę na współżycie. Wówczas liczba spotkań, randek przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Oczywiście dla jednego człowieka odpowiedź na pytanie „na której randce iść do łóżka?” może brzmieć „na pierwszej”, ponieważ dochodzi on do wniosku, że po co czekać, skoro każdy wie, jaki będzie finał. A dla drugiego taka odpowiedź i kolej rzeczy jest wręcz nie do pomyślenia.

Seks na pierwszej randce, a stworzenie związku

Pociąg fizyczny może pojawić się już na pierwszym spotkaniu, to od Ciebie oraz osoby, z która się spotkałeś/aś zależy to czy pójdziecie trochę dalej, niż zaleca zdrowy rozsądek. W większości przypadków staramy się kontrolować fantazje seksualne.

Mówimy sobie wówczas, że jest za wcześnie na bliższy kontakt i przekonujemy się o słuszności tej decyzji. Czemu? Powodów jest kilka, a jednym z nich jest strach przed rozczarowaniem siebie i partnera.

Decyzja o tym, na której randce iść do łóżka, często nie ma podłoża jedynie moralnego. Jeśli nie czujesz swojej atrakcyjności, kontakt z nowym partnerem jest niezwykle stresujący, zwłaszcza jeśli ta znajomość dopiero się zaczyna i nie masz pewności, czy nie pomyśli wtedy o skomentowaniu jakiegoś nieidealnego elementu Twojego ciała, bo przecież nikt z nas nie jest idealny.

Oczywiście decyzja o tym, na której randce iść do łóżka należy do Ciebie, w zasadzie do was. Seks na pierwszej randce wcale nie musi przekreślić kontynuacji znajomości, może także gwałtownie przyspieszyć jej rozwój.

Seks na drugiej randce

Na której randce iść do łóżka? Wiele osób twierdzi, że na drugiej. Śmiało można powiedzieć, że czekanie tylko wzmaga apetyt. Może się więc okazać, że podniecone seksualnie spotkania, wypełnione niejednoznacznymi skojarzeniami, mogą być ostatecznie o wiele bardziej satysfakcjonujące niż szybkie pójście na całość.

Z drugiej strony, im dłużej czekasz z odpowiedzią sobie na pytanie, na której randce sex to, tym bardziej możesz być rozczarowany/a kiedy do owego stosunku dojdzie. Nie należy zapominać, że pierwsze relacje między kochankami rzadko kończą się sukcesem.

Ty oraz Twój partner/ka musicie poznać swoje ciała i potrzeby. Można więc wnioskować, że osoby, które wcześniej decydują się na stosunek, mają więcej czasu na jego doskonalenie.

Kiedy iść z facetem do łóżka?

Wiosna uważana jest za sezon randkowy, jednak każda pora roku wydaje się dobra na nawiązanie nowych znajomości. Wówczas teraz pojawia się problem i to nie byle jaki. Kiedy iść z facetem do łóżka? Wiele kobiet zastanawia się nad tym, kiedy pójść z nim do łóżka, aby nie zostać zaliczoną przez niego do grona „łatwych”. Właściwie to nie ma właściwej, jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Jeśli umawiasz się na randki, oznacza to, że szukasz partnera, z którym możesz zbudować romantyczny związek. Wiele przewodników, w tym „Bądź damą, myśl, jak facet”, poleca wstrzymać się od seksu przez 90 dni. Ale dlaczego? Ponieważ, aby stosunek między wami był udany, musi istnieć pewna więź, której nie jesteście w stanie zbudować po trzeciej randce.

Jednak tak jak już wcześniej wspomniałam, szybsze zdecydowanie się na współżycie pomaga zweryfikować wasze potrzeby i wtedy możecie już nad nimi pracować. Co jeśli po tych 90 dniach seks z nim okaże się niewypałem? Pewnie zaczniesz się zastanawiać nad tym co poszło nie tak, a może nawet dojdziesz do wniosku, że niepotrzebnie spotykałaś się z nim przez te ostatnie trzy miesiące. Zatem na pewno nie ma prawidłowej odpowiedzi na pytanie „kiedy iść z facetem do łóżka?”.

Często chłopacy zadają sobie pytanie – jak zainteresować sobą dziewczynę?. Powiem Ci jedno, pewność siebie oraz rozmowa są kluczem do sukcesu. A więc musisz być pewny siebie, potraktuj rozmowę, jakbyś rozmawiał z najlepszym kumplem i kompletnie się nie przejmował, co o Tobie pomyśli.

Kiedy usłyszy przekonanie i podekscytowanie w Twoim głosie, na pewno zauważy, że mówisz o czymś, co naprawdę cię interesuje. Rozmowy z dziewczyną powinny być szczere, otwarte i co najważniejsze naturalne.

Podsumowanie 

Chcąc odpowiedzieć Ci na pytanie, niestety nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie panują emocje pomiędzy Tobą a Twoim partnerem. Odpowiedź więc jest tutaj sprawą indywidualną.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *