Niektóre pary od chwili poznania się, nie rozstają się nawet na moment. Osoby tworzące taki związek zdają się być pod siebie idealnie dobrani, jak przysłowiowe dwie połówki jabłka. Inne relacje są bardziej chaotyczne, a kochający się ludzie muszą przejść długą drogę do udanego bycia razem. Czasem pojawia się uczucie przytłoczenia lub zagubienia, a co za tym idzie – przerwa w związku. W związku przestaje być kolorowo, zaczynają się problemy, a uczucia się zmieniają.
Nie zawsze oznacza to chęć rozstania i nie zawsze jest ono jedynym wyjściem. Co zrobić w chwili, gdy czujemy się przytłoczeni relacją? Czy przerwa w związku ma sens?
Z tego artykułu dowiesz się:
Czy przerwa w związku jest dobra?
Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, czy przerwa w związku jest dobra. Wiele zależy od stażu relacji i waszego podejścia. Jeśli oboje jesteście nastawieni na bezwzględną szczerość i rzeczywiste skupienie się na przemyśleniach dotyczących waszej relacji, podczas trwania przerwy, to może mieć ona pozytywny skutek na dalszy rozwój związku.
Przerwa w związku może pomóc wam zrozumieć wiele kwestii i ułożyć sobie wiele spraw w głowie. W okresie, gdy nie będziecie mieli ze sobą kontaktu, macie szansę zatęsknić za sobą i uświadomić sobie czego tak naprawdę oczekujecie od waszej relacji.
Czy przerwa w związku jest dobra? Może przynieść pozytywny efekt i poprawić jakoś waszej relacji. Może też zadziałać zupełnie odwrotnie i pogorszyć sytuację między wami. Wiele zależy od tego, co wydarzy się podczas trwania przerwy, z jakich pobudek się na nią decydujecie i jakie macie oboje do tego podejście.
Ocena: 4.8/5 (619 głosów)
Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.
POBIERZ E-BOOKPodczas gdy jedna osoba inicjuje przerwę w związku, a druga nie jest ę w stosunku do niej pozytywnie nastawiona, to mogą wyniknąć pewne problemy z zaufaniem. Nawet po zakończeniu przerwy, mogą pojawić się myśli, że partner znów ucieknie, zaproponuje przerwę lub będzie czuł potrzebę odpoczęcia od związku.
Nie są to przyjemne myśli ani dla jednej, ani dla drugiej osoby. Jednak takie ryzyko niesie ze sobą przerwa w związku. To powinna być przemyślana decyzja i jednorazowa sytuacja. Utrwalanie schematu wracania do siebie i rozchodzenia się, nie wpływa pozytywnie na budowanie relacji i sprawia, że dla obu osób robi się ona coraz bardziej męcząca.
Przerwa w związku nie jest magicznym przyciskiem, który można wcisnąć zawsze, gdy się nie układa w związku. Nie powinno się stosować jej jako formy ucieczki od problemów, lecz jako sposób, by sobie z nimi lepiej poradzić.
Co oznacza przerwa z związku?
Osoby, które proponują przerwę w związku, nie zawsze mają to samo na myśli. Każdy człowiek podchodzi indywidualnie do kwestii sercowych. Dlatego rozmawiając o potrzebie odpoczęcia od siebie, warto sprecyzować, co dla każdego z was oznacza przerwa w związku. Tak więc, co oznacza przerwa w związku?
Dla niektórych osób przerwa będzie oznaczała czas przemyśleń, złapanie oddechu od partnera i lepsze poznanie swoich wymagań i pragnień. Wasz kontakt będzie wtedy ograniczony lub zdecydujecie się na całkowity jego brak.
Oboje decydujecie się dać sobie czas na przemyślenie problematycznych kwestii. Wciąż jednak pozostajecie razem i choć chwilowo nie jesteście pewni wspólnej przyszłości, to nie szukacie innych partnerów.
Taka przerwa w związku, w rzeczywistości nie przerywa waszej relacji, a jedynie spowalnia ją i zatrzymuje na pewien moment. Dobrze jest określić czas, po jakim wrócicie do rozmowy dotyczącej waszego związku i tego, czego oczekujecie dalej w relacji.
Inni ludzie mogą postrzegać przerwę w związku nieco inaczej. Według nich przerwa oznacza przerwanie się waszej relacji i pełną swobodę. „Wyłączacie” wasz związek. Przez okres trwania przerwy, jesteście znów singlami, niezobowiązanymi wobec nikogo.
Oboje możecie flirtować z innymi osobami, chodzić na randki i zawierać relacje nastawione na romantyczny rozwój. W tym układzie, jakiekolwiek bliższe stosunku z innymi osobami nie zostaną uznane za zdradę.
Choć oficjalnie nie zakończyliście związku, to podczas trwania ustalonej przerwy w związku, zachowujecie się tak, jakby już się to stało. W twojej głowie mogą narodzić się myśli, jak odzyskać faceta, ponieważ już czujesz, jakbyś go straciła. Prawdopodobnie i tak macie wiele kwestii do przemyślenia w kontekście waszej relacji, jednak podczas trwania przerwy, fizycznie nie jesteście już wobec siebie zobowiązani.
W obu przypadkach należy pamiętać, że przerwa nie jest tym samym co zerwanie. Domyślnie przerwa oznacza sytuację, która po pewnym czasie będzie kontynuowana. Tak więc, decydując się na przerwę, powinniśmy zakładać, że wrócimy do rozmowy i tematu wspólnego budowania relacji.
Ile powinna trwać przerwa w związku?
To również mocno indywidualna kwestia. Według niektórych przerwa z związku powinna trwać tydzień, góra dwa, inny będą skłonni poszerzyć okres „niebycia” razem, nawet do kilku miesięcy. Więc ile powinna trwać przerwa w związku?
Okres, przez który dacie sobie czas, i który zakończony będzie ostateczną decyzją i poważną rozmową, powinniście ustalić przed rozpoczęciem przerwy. Konkretny deadline, po którym spotkacie się i ustalicie dalsze tory waszej znajomości. Czas, który sobie zapewnicie na przemyślenia, powinien pasować obu osobom.
Wybieranie przesadnie długiego okresu (np. kilku miesięcy) może być nie tylko niemożliwe do zrealizowania, ponieważ będziecie się kontaktować ze sobą pod wpływem chwili i przeszkadzać sobie wzajemnie w podejmowaniu decyzji, ale również oddalicie się od siebie za bardzo. Po kilku miesiącach przerwy w związku prawdopodobnie nie będziecie mieli czego już ratować.
Natomiast zbyt krótki czas przerwy (np. jeden dzień) w przypadku poważnych konfliktów i przeszkód, może wam nie wystarczyć. Nie zdążycie przemyśleć kwestii dogłębnie i podejmiecie szybką, powierzchownie dobrą decyzję, która w przyszłości może okazać się niekorzystna.
Kiedy nie decydować się na przerwę w związku?
Nie warto decydować się na przerwę w związku, gdy obie osoby są pewne, że chcą budować wspólną przyszłość, a jedynie pojawiły się drobne komplikacje. Problemy między parami zdarzają się często, a podejmowanie decyzji o przerwie, w momencie, gdy się jej tak naprawdę nie chce, jest błędne.
Odsuwanie się od osoby, którą się kocha, jest krzywdzące zarówno dla ciebie, jak i dla niej. Krzywdząc kogoś umyślnie, wystawiasz się na spore ryzyko, że stracisz tę osobę. Zaczniesz zastanawiać się, jak odzyskać dziewczynę, od której sam się odwróciłeś, a to może nie być proste.
Przerwa powinna być sytuacją, na którą zgadzają się obie strony związku. Nie jest wyjściem idealnym i niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji, dlatego powinna być ostatecznym wyjściem.
Ocena: 4.8/5 (619 głosów)
Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.
POBIERZ E-BOOK