Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny? Czy milczenie działa na faceta? Sprawdź!

Nie ma jednej sprawdzonej metody. Skuteczność tej techniki jest jednak udowodniona licznymi przypadkami i zaraz dowiesz się, na czym dokładnie polega i jak w praktyce działa. Na pewno zastanawiające się to, po jak długim czasie facet potrafi rozmyślać o kobiecie. Świadczy to o jego niegasnących do niej uczuciach.

Zatem, czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny? Pytanie wydaje się paradoksalne, ponieważ niesie za sobą obawę, że ten zapomni i znajdzie sobie inną. Nic bardziej mylnego. Obojętność działa na faceta, pobudza jego ciekawość dotyczącą drugiej osoby.

Wszelkimi sposobami będzie chciał się dowiedzieć, jak teraz spędza czas jego ex i z kim się spotyka. Będzie dążył do wyznaczonego sobie celu, gdyż płeć męska skupiona jest na zadaniach. Nie rozpraszaj go, nie przeszkadzaj mu.

Niech ma satysfakcję, że znowu zwrócił twoją uwagę, podczas gdy ty jedynie udawałaś, że ją straciłaś. Nie wyprowadzaj go z błędu, a to ci się opłaci. Sama się przekonaj i przestań zastanawiać się jak odzyskać faceta, tylko przeczytaj ten artykuł do końca.

A jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy w odzyskaniu byłego faceta i nie chcesz działać na własną rękę, to skontaktuj się ze mną lub napisz bezpośrednio na maila: kontakt@meskiezasady.pl.

Czy milczenie działa na faceta?

I to jak! Nie będzie on mógł pogodzić się z faktem, że już nie jest potrzebny. To obudzi w nim gniew i lęk przed całkowitą utratą kontroli nad dawną ukochaną, a więc jak facet reaguje na brak zainteresowania? Zacznie o ciebie wypytywać wspólnych znajomych i kontaktować się z tobą.

Wydawać się będzie, że jest zdystansowany, ale to tylko pozory. Odpowiadając na pytanie: czy milczenie działa na faceta, odpowiedzieliśmy twierdząco, choć zależne jest to oczywiście od stażu związku, czasu spędzonego w samotności, powodu rozstania, osobowości partnera, otoczenia mającego większy lub mniejszy wpływ na mężczyznę i wielu innych – równie istotnych czynników.

Im dłuższy związek, tym rozłąka boleśniejsza, im krótszy okres rozstania, tym większe emocje. Im bardziej błahe powody rozstania, tym większe wahania po nim. Im bardziej wycofana osoba, tym dłuższy okres oczekiwania aż napisze, a z drugiej strony im bardziej towarzyska, tym łatwiej zapominająca o dawnych relacjach i tutaj właśnie otoczenie, czyli towarzystwo odgrywa ważną rolę.

Znajomi mogą dopytywać o byłą, a mogą też pomagać w zapomnieniu o niej, co wiąże się, chociażby z wyciąganiem na miasto i poznawaniem nowych osób, a to zawsze niesie za sobą ryzyko otoczenia innych kobiet. Mężczyzna jednak nie odkochuje się wcale tak szybko. Nowe znajome zazwyczaj nie mają większego znaczenia w jego życiu, ponieważ serce nadal zajęte jest przez byłą.

Sprawa komplikuje się w momencie, w którym nie docierają do nas ani wiadomości od byłego partnera, ani informacje od znajomych, że o nas wypytuje. Wtedy warto pokazać, jak świetnie spędzamy czas bez drugiej osoby, jak się rozwijamy i iloma ludźmi się otaczamy, szczególnie tyczy się to płci męskiej, która miałaby wzbudzić zazdrość.

Te proste triki pokazują nam, czy ex wyświetla nasze relacje lub zdjęcia, czy jakkolwiek na nie reaguje i interesuje się naszym życiem. Jeśli tak, to dobry znak.

Mózg mężczyzny działa inaczej niż mózg kobiety. Mężczyźni szybciej reagują na to, co widzą. Jeśli on nadal uczestniczy w twoim życiu biernie (z perspektywy obserwatora) to zapewne brak mu odwagi do konfrontacji i wysłania bezpośredniej wiadomości. Boi się braku odpowiedzi lub odpowiedzi takiej, która nie będzie go satysfakcjonowała, choć nie należy zapominać, że to właśnie mężczyźni są bardziej skłonni do ryzyka. Szczególnie odwlekać będzie kontakt wtedy, gdy jego duma jest urażona.

Brak zablokowania i śledzenie poczynań drugiej połowy w social mediach oznacza dalszą sympatię względem niej. Jednak, aby całkowicie okazać brak zainteresowania, kobieta nie powinna robić nawet tego. Unikanie social mediów byłego partnera pokaże mu, że realnie kobieta traci nim zainteresowanie, a tego zbyt długo nie zniesie.

Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny?

Taka postawa budzi w facecie nie tylko zaciekawienie i tęsknotę, ale także irytację, złość i smutek. Nawet jeśli pragniemy nawiązać kontakt, cierpliwość i wytrwanie w postanowieniu przyniosą lepsze efekty. Bardzo prawdopodobne, że mężczyzna w końcu ulegnie i nie wytrzyma – napisze.

To pewnego rodzaju gra psychologiczna, którą prowadzimy używając ghostingu. Nie od dziś wiadomo, że odwrotne rezultaty, a więc brak zainteresowania spowodowałyby nieustanne telefony i zarzucanie wiadomościami.

Mężczyźni lubią wyzwania i przede wszystkim czują potrzebę postarania się, zawalczenia. Nie znoszą konkurencji i po czasie uświadamiają sobie, że nie chcą, by ktoś odebrał im kogoś, z kim spędzili lata. Kalkulują i tu oprócz serca ważny jest rozum.

Aby szczegółowiej odpowiedzieć na pytanie: czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny, należy zwrócić uwagę na to jak działa umysł. Człowiek do przemyśleń potrzebuje spokoju, ciszy i samotności. Kiedy nie rozpraszają go inne bodźce, jest on bardziej skłonny do powrotu.

Lepsza jest cisza niż słowa, które zamiast zachęty tylko bardziej zdystansują mężczyznę, który poczuje się zniechęcony. Taka taktyka może przynieść pozytywne efekty. Faceci przecież nieustannie powtarzają, że potrzebują przestrzeni, jednak gdy zbyt długo w niej posiedzą osamotnieni, przypominają sobie o kobiecie i zaczyna im brakować wspólnie spędzanego czasu, a nawet drobnych sprzeczek. W końcu kto nie wariuje, gdy jest sam jak palec wśród czterech ścian?

4.7/5 - (50 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *