Jak podjąć decyzję o rozwodzie? Test i sprawdzone porady

Test na rozwód pozwoli ci szybko zorientować się, czy wahania dotyczące małżeństwa są słuszne. Te proste pytania pomogą ci odpowiedzieć na kłębiące się w głowie pytania, które brzmią: jak podjąć decyzję o rozwodzie, czy jak uratować związek w przypadku, gdy się rozsypuje i między małżonkami przestaje się układać.

Decyzja o rozwodzie – test

Jeśli od dłuższego czasu czujesz, że miłość się wypaliła ,to jesteś w dobrym miejscu. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie kiedy i jak podjąć decyzję o rozwodzie. Przede wszystkim należy porozmawiać o swoich obawach z drugą osobą, zakomunikować to, co naprawdę czujesz, ale nie obwiniaj za to. Wina zazwyczaj leży po obu stronach, dlatego istotna jest wymiana uwag na swój temat.

Bywa, że obie strony sporu są zgodne co do tego, że dalszy związek nie ma sensu. Wtedy sytuacja staje się bardziej klarowna, choć wcale nie oczywista. Przy tak poważnej decyzji należy uwzględnić dzieci.

Im są młodsze, tym bardziej potrzebują domu pełnego miłości. Z drugiej strony, jeśli mają być świadkiem ciągłych kłótni, lepiej wytłumaczyć im powody rozejścia się. W końcu w życiu nie chodzi o to, by dusić się w związku, a czerpać z niego to, co najlepsze.

Niestety istotne decyzje często podejmowane są pochopnie, a gdy klamka zapadnie to nie ma odwrotu. Warto mieć z tyłu głowy dobre wspomnienia, wypisać sobie wszystkie „za” i „przeciw” rozstaniu. Nawet jeśli zauważysz więcej minusów, sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Jak podjąć decyzję o rozwodzie?

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie, co was połączyło, a co na przestrzeni lat uległo zmianie oraz jak bardzo ta zmiana pogorszyła wasze relacje i czy da się powrócić do początkowej fazy zakochania. Np. większa liczba godzin w pracy może powodować irytację małżonki, która czuje się zaniedbana, a co więcej oskarża męża o zbyt małą ilość czasu poświęcanego dzieciom.

Mogą to być też inne zmiany. Podobnie jak możliwość urlopów, czy godziny pracy, można także zmienić samo nastawienie. Pewne kwestie akceptuje się, idąc na kompromis. Akceptacja późniejszych powrotów do domu może być poprzedzona ustaleniami o częstszych, wspólnych wyjściach w weekend.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Tak jest prawie za wszystkim. Jeśli decyzja o rozwodzie miałaby być spowodowana mankamentami urody, która przecież z wiekiem się zmienia, to pamiętaj, że motywacją do zmian są te realizowane wspólnie.

Odpowiadając na pytanie, jak podjąć decyzję o rozwodzie, odpowiem krótko. Twoja obecność tu mówi tyle, że nie dzieje się w twoim związku dobrze zapewne od dłuższego czasu. Pomyśl, co mógłby zmienić małżonek lub małżonka, by na nowo cię oczarować. Co takiego was od siebie oddaliło?

Test na rozwód

Czy po całym dniu, mimo jaki gniewu wywołała sprzeczka, z wdzięcznością kładziesz się obok żony lub męża? Czy jednak narasta w tobie jeszcze większa irytacja na sam widok drugiej osoby? Czy wizja życia bez małżonka lub małżonki napawa cię lękiem, czy też może radością? Czy uważasz, że ukochany lub ukochana cię szanuje, wspiera i akceptuje? Odpowiedzi na te pytania jak i test nakierują cię na właściwą decyzję.

Dlaczego jest coraz więcej rozwodów?

Ludzie wolą zastąpić dawną osobę kimś innym, zamiast naprawiać źródła kryzysu. Takie rozwiązanie jest prostsze i współcześnie dość mocno zauważalne. Z tego też powodu powstał, chociażby ten test, który ułatwi podjąć ci decyzję o rozwodzie lub też uświadomi, ile byś stracił bądź straciła, oddalając się od drugiej osoby.

Nasza egzystencja nie jest czarno-biała i to samo tyczy się relacji. Jeśli kiedyś podjąłeś lub podjęłaś decyzję, że chcesz spędzić z kimś resztę życia to, czemu twoje myślenie uległo zmianie?

Warto kierować się zarówno sercem jak i rozumem. Sentencja ta wydaje się banalnie prosta i oczywista, ale stanowi sedno wszystkich udanych związków. Druga połowa powinna nie tylko pociągać cię fizycznie, ale przede wszystkim łączyć was powinny wspólnie cele, plany na przyszłość, wartości, zainteresowania, poczucie humoru i wiele innych.

W momencie, w którym nie jesteś pewna lub pewien, co robić, zastanów się nad separacją i zobacz, jak żyje wam się w pojedynkę. Czy pojawia się tęsknota i pustka, czy jednak ulga i spokój ducha? Pozwoli Ci to odpowiedzieć na pytanie, jak podjąć decyzję o rozwodzie i czy warto. Jeśli postanowicie spróbować związku na nowo, niezbędna może okazać się terapia dla par. Spotkania uświadomią wam, w czym tkwi problem.

W przypadku, w którym tylko druga strona pragnie ratowania małżeństwa, jej próby skazane będą na porażkę. Zaangażowanie zawsze musi być widoczne z obu stron. Nie zapominaj o tym. Nie dawaj też kolejnych szans, gdy nie widzisz rezultatów pustych obietnic. Pomoc drugiej osobie, np. z uzależnieniem, to pomoc kosztem własnego szczęścia. Nie przyniesie ukojenia a jedynie wegetację w złudnej nadziei na lepsze jutro.

A może to ty stajesz się wycofany lub wycofana w małżeństwie, ale nie chcesz łamać komuś serca? Mów wprost o swoich potrzebach i nie wychodź z założenia, że ktoś domyśli się, czego oczekujesz.

Przejdź do przygotowanych pytań, które skierują cię na działanie. Decyzja o rozwodzie zależy tylko i wyłącznie od ciebie, nie czuj presji z zewnątrz, proś o radę najbliższych, sięgaj po poradniki. Test rozjaśni ci twoje położenie. Zaufaj sobie i żyj w taki sposób, aby niczego nie żałować.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
4.7/5 - (42 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *