Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? 5 skutecznych strategii

Gdy wszystko w naszym związku przestaje się układać i nic nie wygląda tak jak dawniej, pojawia się pytanie: „Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?” Czy w ogóle warto rozpoczynać tę nierówną walkę? Z pewnością należy rozpatrzeć wszystkie możliwości, jakie są do dyspozycji.

To całkowicie normalne, że w związkach pojawiają się trudne momenty. Trzeba tylko umieć je przezwyciężyć. Dowiedz się, jak odzyskać faceta lub jak odzyskać dziewczynę. Wówczas na nowo odkryjecie piękno miłości i gorącego uczucia, które Was łączy.

1. Zacznij od analizy swojego zachowania

Chcąc wprowadzać jakiekolwiek zmiany i podejmować działania, musisz zacząć od siebie. Często zapominamy, że to my możemy stać się powodem, dla którego związek przeżywa kryzys. Łatwo jest wskazać te cechy, które denerwują nas u partnera, pomijając swoje zachowania. Jest to zupełnie normalne.

Właśnie dlatego warto zatrzymać się i przypatrzeć relacji, którą mamy z samym sobą. Czy słuchamy swoich potrzeb? Czy staramy się być najlepszą wersją siebie? Czy akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy? Te wszystkie pytania, a właściwie odpowiedzi na nie, będą miały fundamentalne znaczenie w naszym związku.

jak uratować małżeństwo gdy druga strona nie chce

Dlatego, zanim jeszcze zaczniemy zastanawiać się, jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce, powinniśmy zastanowić się nad sobą. W końcu Twoje zachowanie będzie Ci najłatwiej zmienić.

Po dogłębnej analizie dużo prościej będzie nam wyłapać pewne zachowania czy emocje, które mogą stanowić przeszkodę w tworzeniu zdrowej relacji. Jeżeli samemu trudno nam jest poradzić sobie z nimi, warto udać się z tym do specjalisty.

2. Rozmowa to klucz do sukcesu

Banalne, prawda? O ile łatwiej żyłoby się ludziom, gdyby pamiętali o tym, że trzeba ze sobą rozmawiać. Mamy świadomość, że to nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni pracą i codziennymi obowiązkami.

Do tego dochodzą rozmaite problemy, choroba dziecka czy inne niepowodzenia. Wolisz położyć się przed telewizorem i nie myśleć o niczym, niż przeprowadzać długie rozmowy o Waszym związku. Pamiętaj, że to bardzo potrzebne.

Konfrontacja Waszych oczekiwań i potrzeb pozwoli przewartościować wiele spraw i poukładać je na nowo. Nie wierzysz? Spróbuj, a efekty zobaczysz niemal od razu. Nie gwarantujemy, że ta rozmowa będzie przyjemna.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Najprawdopodobniej nie. Jednakże jej konsekwencje to doskonała odpowiedź na to: „Jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce” i cieszyć się nim przez długie lata. Jesteśmy pewni, że dobre relacje są zdecydowane warte takich poświęceń. Nie dowiecie się, jeżeli sami nie spróbujecie.

3. Zaakceptuj rzeczywistość

Życie to pasmo przeplatających się sukcesów i porażek. Codziennie musimy mierzyć się z wieloma zadaniami i trudno, by wszystko zawsze szło po naszej myśli. To zupełnie normalne. Nie można wobec tego być złym na swojego partnera czy partnerkę o to, że w ostatnim czasie ma zły humor.

Może to wynikać z wielu czynników. Bądź wsparciem dla swojego męża lub swojej żony. Pokaż, że rozumiesz te chwilową niedyspozycję i zrobisz wszystko, aby pomóc wrócić mu na odpowiednie tory. Nie ma nic złego w tym, że ktoś ma gorszy okres w życiu.

Bycie przygotowanym na taką ewentualność, pozwala niemal od razu ją zaakceptować. Nie zastanawiasz się wówczas „Jak ratować związek, kiedy druga strona nie chce”, tylko działasz.

Wspierasz, podnosisz na duchu i jesteś, gdy tego potrzeba. Zobaczysz, że z takim podejściem dużo łatwiej będzie Wam mierzyć się z rozmaitymi kryzysami. Każdy kolejny będzie Was wzmacniał jako parę i wznosił Wasze małżeństwo na zupełnie inny poziom. Jeżeli kochasz, będziesz gotowa i będziesz gotów również na takie poświęcenie.

4. Czułość przede wszystkim

Pamiętasz, kiedy ostatni raz powiedziałaś swojemu ukochanemu, że jest dla Ciebie wszystkim? A Ty pamiętasz, kiedy nazwałeś swoją kobietę najpiękniejszą na świecie? W codzienności bardzo łatwo zapomnieć o takich małych, czułych gestach. A to duży błąd!

Są one niesamowicie ważne. Tak w świeżych relacjach, jak również tych, które trwają już długie lata. Nie wspominając już o przytulaniu się, czy zbliżeniach. Może się wydawać, że to nic takiego. W końcu nie trzeba nam namiętności, nasz związek może istnieć bez tego. Oczywiście. Jednakże pozbawiony uczuć i czułości, bardzo szybko obumrze.

Niestety wówczas będzie za późno na zadawanie sobie pytań „Jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce?”. Lament oraz łzy także będą na nic. Jeżeli czułość w Waszym związku wygaśnie, to utracicie solidne podstawy, na których także zbudowaliście swoje małżeństwo.

5. Razem tworzycie związek i razem żegnacie kryzysy

Bycie razem to nie tylko pusty frazes powtarzany przez pary. To także rzeczywistość, z którą powinniście się jako małżeństwo czy po prostu partnerzy mierzyć razem. Niezależnie od tego, czy jest łatwo, czy trudno, czy przychodzi choroba, czy jest szczęście.

Szliście od początku ramię w ramię i teraz gdy przychodzi kryzys i w Waszej miłości coś się dzieje, powinniście podjąć trud działania razem. Tylko we dwójkę możecie go pokonać. Dzięki temu umocnicie swoją relację.

Mao tego! Nikt nie będzie musiał wyszukiwać haseł i główkować „Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?”. Oboje będziecie chcieli i na pewno uratujecie Waszą relację. Być może na początku spotkacie się z oporem Waszej drugiej połówki. Nie warto się poddawać. Na pewno wspólny wysiłek się opłaci i wzmocnicie Wasz związek, żegnając ten kryzys.

Jak uratować związek? Znasz już najlepsze rozwiązanie

Jeżeli dokładnie przeczytałeś nasz artykuł, z pewnością wiesz już jak uratować swój związek w chwili kryzysu. Masz świadomość, jak ważne jest wspólne działanie. Wiesz jednak, że jeżeli nie rozwiążesz swoich wewnętrznych problemów, nie będziesz mógł i nie będziesz mogła stworzyć zdrowej relacji.

Praca nad związkiem nigdy się nie kończy. Niezależnie od stażu pary, zawsze znajdzie się taki obszar, nad którym warto będzie popracować. Najważniejsze, aby w tym wszystkim się nie poddawać. Nawet gdy przyjdą trudne chwile postarać się wykazać empatią oraz zrozumieniem, aby nie musieć zastanawiać, jak uratować związek – zapobiegaj, zamiast leczyć.

Z pewnością to zaprocentuje! Zdrowy związek oparty jest także na bliskości oraz czułości. Brak tego elementu układanki może spowodować, że cały obrazek posypie się jak domek z kart. Zatem jak radzić sobie z kryzysami w związku?

Działać wspólnymi siłami i nie poddawać się, nawet gdy pojawiają się potknięcia. Wtedy na pewno nie będziecie musieli zastanawiać się „Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?”. Zaczniecie działać i rozwiążecie problem, zanim urośnie do ogromnych rozmiarów. Wiecie, co robić. Wszystko jest w Waszych rękach.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
4.9/5 - (47 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *