Jak odzyskać męża? 4 sprawdzone sposoby na powrót

Choć komedie romantyczne często kończą się ślubem, po którym teoretycznie już czeka nas tylko szczęśliwe zakończenie, to niestety w prawdziwym życiu tak nie jest. Ślub nie oznacza końca problemów, a małżeństwo nie zawsze usłane jest różami i może nastać moment, w którym zastanawiasz się jak odzyskać męża.

Problemy w związku są rzeczą normalną. Niestety nie wszystkie da się rozwiązać, a nadmiar niezgodności doprowadzić może do rozstania. Nie zawsze rozstania zdarzają się za obopólną zgodą, czasem jedna strona nie jest z tego faktu zadowolona.

Czasem trudno pogodzić się z rozstaniem, w szczególności, jeśli to nie była twoja decyzja. Prawdopodobnie bijesz się z myślami i zastanawiasz, jak odzyskać męża. Nie jest to jednak łatwe i nie zawsze jest to możliwe.

Nie zawsze umiemy pogodzić się z rozstaniem. W pierwszej chwili, gdy zostajemy porzuceni, zazwyczaj nie zgadzamy się z decyzją partnera. Dlaczego odchodzi? Przecież na pewno wszystko można naprawić! W głowie rodzi się setka myśli, a dominującą jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – jak odzyskać męża?

Jak odzyskać męża, który odszedł

Małżeństwa decydują się na rozwód lub separację z różnych powodów. Może to być brak zaufania, spowodowany konkretną sytuacją, liczne kłótnie, inne perspektywy na dalsze życie lub po prostu, wypalenie się uczyć. Naprawienie związku, wymaga świadomości przyczyny jego rozpadu.

Jak odzyskać męża, który odszedł? Zanim rozpoczniesz próby naprawienia małżeństwa, zastanów się, dlaczego się rozpadło. Czy powody, przez które nastąpiło rozstanie, nie są już aktualne?

Wracanie do kogoś, jeśli między wami wciąż jest wiele niejasności i problemów, się nie sprawdzi. Dlatego nim postanowisz zawalczyć o partnera, zastanów się, jak powinien wyglądać wasz związek i czy przyczyny rozstania nie są wciąż aktualne.

1. Szczera rozmowa

Jak odzyskać męża? Pierwszym krokiem, prowadzącym do naprawienia jakiejkolwiek relacji jest szczera rozmowa. Powinniście wyjaśnić wszystkie kwestie, które was poróżniły, tak aby między wami nie zostały już żadne niejasności.

Podczas prowadzenia takiej rozmowy, możesz przyznać, że zależy Ci na odbudowaniu relacji i naprawieniu małżeństwa. Choć jedna rozmowa może nie zmienić nastawienia męża i wciąż pozostaniecie w separacji, to zaowocuje ona w przyszłości.

Szczere wyjaśnienie dzielących was kwestii pozwoli zamknąć rozdział, a przynajmniej ten dotyczący waszej kłótni i niejasności. W przyszłości prościej będzie wam odbudować relację i nie będziecie musieli ponownie analizować przyczyn rozstania i niezgodności.

2. Nie naciskaj

Kochając kogoś, nie jest łatwo go puścić, jednak jest to czasem najlepsze (i jedyne) rozwiązanie sytuacji. Mąż może mieć wiele, różnych powodów odejścia. Jednym z nich, jest kryzys wieku średniego. Zamiast usilnego zastanawiania się, jak odzyskać męża, pozwól mu najpierw odejść i zapewnij trochę przestrzeni.

Usilne zatrzymywanie osoby, która chce od nas odejść, rzadko przynosi pozytywny skutek. Podczas rozstawania się z kimś, zazwyczaj wyobrażamy sobie, że życie bez tej osoby będzie lepsze. Dlatego namawianie do pozostania, tylko wzmocni te wizje i mąż wciąż będzie się zastanawiał, jak wygląda życie bez Ciebie.

Jak odzyskać męża? W pierwszej kolejności pozwól mu odejść i przekonać się, jak wygląda życie bez Ciebie. Z początku może być zachwycony wolnością i spokojem. Po pewnym czasie, z pewnością zacznie zauważać twój brak i dopadnie go tęsknota.

3. Zadbaj o utrzymywanie kontaktu

Naciskanie i ciągłe pytania o możliwość powrotu, nie są dobrymi taktykami. Jednak całkowite odcięcie się od ex męża również nie. Pomiędzy obiema sytuacjami należy zachować zdrowy balans. Nie znikaj całkowicie z jego życia, ale również nie bądź na każde jego słowo. Jak odzyskać faceta? Nie doprowadź do tego, aby ostatecznie o tobie zapomniał.

Jeśli macie dzieci, kontakt jest znacznie ułatwiony, ponieważ zawsze znajdzie się pretekst. Odebranie ze szkoły, rodzinny weekend, przedstawienie szkolne, nowa ocena – dzieci stanowią łączący was element i prosty pretekst do rozmowy.

Innymi pretekstami, pozwalającymi wznowić kontakt są np. życzenia urodzinowe lub prośba o pomoc w jakiejś domowej czynności (np. przykręcenie szafki). Jeśli rozstaliście się w przyjaznych stosunkach, to ex partner nie powinien mieć problemu z wyświadczeniem Ci przysługi.

Życzenia urodzinowe, są nie tylko dobrym pretekstem do wysłania SMS-a i przypomnienia o sobie, ale również spotkania. Zaproponuj urodzinową kawę, lunch lub kolację. W zależności od tego, w jak przyjaznych stosunkach pozostaliście, możesz skusić się na wybór prezentu i wręczeniu go na spotkaniu. To miły i ciepły gest, który przypomina, jak ważnymi ludźmi dla siebie byliście i możliwe – wciąż jesteście.

4. Zacznijcie znów randkować

Jak odzyskać męża, który odszedł? Przypomnij mu, dlaczego się zakochał akurat w tobie. Wróćcie do początków waszej znajomości. Zapewne spędzaliście wtedy dużo czasu na niezobowiązujących rozmowach i przyjemnych randkach.

Zróbcie razem coś spontanicznego, pozwólcie sobie na lekki powrót do młodości. W małżeństwie, jak i w każdym innym związku, należy dbać o łączące was uczucie. Zakochajcie się w sobie na nowo, przeżyjcie zauroczenie jeszcze raz.

Polecamy również: Książki o małżeństwie – 10 polecanych lektur

Nie jest łatwo znów wrócić do randkowania, w końcu znacie się bardzo dobrze i wiele razem przeszliście, ale nie jest to niemożliwe. Wyjście wieczorem na drinka, spontaniczne wypicie wina nad jeziorem, wspólny weekendowy wyjazd – jest wiele rzeczy, które możecie robić wspólnie, aby ponownie się w sobie zakochać.

Czy powroty do ex partnerów mają sens?

Wiele osób uważa, że powroty do ex z góry skazane są na porażkę. Skoro raz nie wyszło, to po co znów ryzykować? Jednak z drugiej strony, jak brzmi odwiecznie błędnie interpretowane przysłowie – dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, ponieważ woda w niej płynie i zawsze będzie inna.

Jak w rzeczywistości wygląda powrót do byłego partnera? Ile kobiet decyduje się odzyskać chłopaka? Według badań przeprowadzonych w uniwersytecie w Kansas w 2013 roku, aż połowa par, decyduje się na powrót do siebie po rozstaniu. Przyczyną może być tęsknota i zrozumienie, co się utraciło lub przemyślenie problemów i wypracowanie zmian w zachowaniu.

Czy takie związki mają szansę przetrwać? Według naukowców – tak. Osoby darzące się uczuciem są skłonne wypracować zmiany w zachowaniu, dotrzeć się jako para i włożyć w relację więcej pracy. Rozstania nie raz pomagają zrozumieć uczucia i uświadomić, jak ważna była dana relacja w naszym życiu.

4.9/5 - (15 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *