Niedostępna dziewczyna. Jak postępować i poderwać dziewczynę, która Cię olewa?

W komediach romantycznych wystarczy nie raz jedno spojrzenie, dotyk rąk i główni bohaterowie już wiedzą, że to jest to czego szukali całe życie. Walczą z wszelkimi przeciwnościami losu, by do siebie dotrzeć. Nie straszne im odwieczne konflikty ich rodzin, różnice klasowe czy ścigająca ich policja.

W idealnej relacji dwie osoby od początku są zaangażowane w równym stopniu, obie się starają i inwestują swój czas i chęci. Niestety rzadko zdarzają się takie relacje. Często, aby osiągnąć równy poziom zaangażowania partnerów, musi minąć dużo czasu, a jedna ze stron zobowiązana jest do wykazania się większym zrozumieniem.

Skoro czytasz ten artykuł, to jest duża szansa, że właśnie Ty jesteś stroną, która wykazuje się większą inicjatywą, a obiektem twoich starań jest niedostępna dziewczyna.

Krok 1. Rozpoznanie przyczyny

Nie zastanawiaj się jak zdobyć niedostępną dziewczynę, póki nie będziesz wiedział, dlaczego taka jest. Możesz spytać ją wprost, dlaczego nie da szansy waszej relacji. Jednak ona może nie być skłonna do rozmowy, lub po prostu Cię okłamie.

Jeśli macie dobre, przyjacielskie relacje i jesteś pewny, że będzie z tobą szczera to warto przeprowadzić taką rozmowę. Istnieje szansa, że jej brak zainteresowania jest związany z nieświadomością twoich uczuć, lub nieśmiałością. Możliwe, że je odwzajemnia i wcale Cię nie olewa, tylko ty nie wiesz, jak zapytać dziewczynę o związek.

Przyczyn może być naprawdę wiele. Niedostępna dziewczyna może wciąż leczy złamane serce po byłym chłopaku, chce skupić się na karierze, nie jest gotowa na związek itp. Wymieniać można bez końca.

Jest wiele możliwości jej niechęci, dlatego nie staraj się wymyślać rozwiązań, tylko sugeruj się faktami. Skupiaj się na tym co mówi, jak spędza czas. Uważna obserwacja i delikatne zahaczanie o tematy związkowe powinny częściowo dać ci odpowiedzi, lub chociaż sugestie przyczyn.

Mając pewne podejrzenia i tak nie zamykaj się na jedną opcję i bierz pod uwagę, że twoje przypuszczenia mogą być błędne. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to szczera rozmowa, w której otwarcie przyzna, dlaczego jest poza twoim zasięgiem.

Krok 2. Spokój i opanowanie

Nic nie zadziała tak na twoją niekorzyść, jak pośpiech. Niedostępna dziewczyna raczej nie zmieni zdania pod wpływem twojego nacisku, a nawet jeśli to związek z kimś, kto się do niego zmusza, nie ma szans przetrwania.

W budowaniu tej relacji powinieneś być spokojny i opanowany. Nie wyznawaj jej miłości pod wpływem emocji ani tym bardziej alkoholu. Zbyt wczesne wyznania, naciski i sugestie mogą ją wystraszyć – niezależnie od przyczyn jej niedostępności.

Ciągłe ignorowanie Ciebie przez nią może być irytujące. Jednak nachalne proponowanie spotkań, wysyłanie codziennie wielu wiadomości, na które nie otrzymujesz odpowiedzi i chodzenie wszędzie, gdzie ona przebywa, nie zmieni tego. Nie zadręczaj się ciągłym myśleniem, jak zdobyć niedostępną dziewczynę.

Zamiast tego czekaj i wyłapuj okazje, w których macie szansę zamienić kilka słów całkowicie naturalnie, przypadkiem. Przypominaj o sobie co jakiś czas. Jeśli takich okazji jest wiele, to nie korzystaj z każdej, tylko tak, z co trzeciej.

Nie chcesz przecież wyglądać na desperata, czy stalkera.

Krok 3. Wspieraj, nie biegaj

Kiedy się w kimś zakochasz, chcesz czuć się potrzebny tej osobie. Często marzy Ci się rola super bohatera, który uratuje z opałów drugą połówkę. Ona będzie Ci wdzięczna, a z tej wdzięczności rzuci się w twoje ramiona.

Piękny scenariusz, jednak nieco zwodniczy. Pragnienie uszczęśliwienia za wszelką cenę drugiej osoby może skutkować bieganiem na każdą jej prośbę, albo nawet bez prośby.

Niedostępna dziewczyna nie przestanie być niedostępna tylko dlatego, że za każdym razem ją podwieziesz wszędzie, gdzie zapragnie, wyprowadzisz jej psa, czy też posprzątasz po imprezie w jej domu.

Nadskakiwanie komuś, spełnianie jego zachcianek i nieszanowanie swojego czasu nie jest kluczem do sukcesu. Oczywiście, jeśli będziesz okazywał jej wsparcie w trudniejszym okresie, czy też będzie wiedziała, że może na Ciebie liczyć, to z pewnością nawet niedostępna dziewczyna to doceni.

Najważniejszym czynnikiem jest rozpoznanie, kiedy sytuacja wymaga twojej obecności, a kiedy powinieneś postawić granice. Jeśli ona na ostatnie kilka propozycji spotkań z tobą odpowiadała nie, a nagle prosi Cię o podwózkę na oddaloną o 30 km imprezę, a wraz z nią jej koleżanki to dobry moment, żeby też powiedzieć nie.

Krok 4. Nie zaprzyjaźniaj się

Chociaż najlepsze związki opierają się na przyjaźni, to nie powinieneś iść tylko tą drogą. W jej oczach wciąż musisz pozostawać mężczyzną i to najlepiej takim, z którym potencjalnie mogłaby się związać.

Nie chodź z nią jedynie na ploteczki o pracy ani nie pomagaj w zakupie sukienki na randkę z innym mężczyzną. Między wami musi czasami iskrzyć, w przeciwnym razie dołączysz do grona jej przyjaciółek i będziesz zastanawiał się jak rozkochać w sobie kobietę, będąc jej przyjacielem.

Nie zaszkodzi raz na jakiś czas zadbać o delikatnie romantyczny moment. Nie tak nachalny jak kolacja ze świecami porozstawianymi w całym domu, ale jeśli wyjdziecie wieczorem na piwo, to po spotkaniu, zamiast uciekać do taksówki, pospacerujcie chwilę.

Wspieranie jej w trudniejszych chwilach, łapanie romantycznych chwil i ogólne dbanie o znajomość powinno z czasem popchnąć waszą relację w którąś stronę. Nie zawsze niedostępna dziewczyna zmieni zdanie, ale jeśli jesteś pewny swoich uczuć, do niej to z pewnością warto spróbować powyższych rad.

5/5 - (34 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *