Jak i gdzie znaleźć dziewczynę? 15 skutecznych porad

Choć wielu singlom może się wydawać, że lubią swoje życie i niczego im nie brakuje, to jednak prędzej czy później mogą zacząć odczuwać doskwierającą im samotność. Uświadomienie sobie chęci bycia w związku to już część sukcesu. Kolejnym krokiem jest odpowiedzenie sobie na pytanie, gdzie znaleźć dziewczynę?

Chodząc do szkoły, na studia, do pracy, teoretycznie masz wiele możliwości spotkania drugiej połówki. Nie zawsze jednak jest to takie proste, jak się wydaje. Możliwe, że już przeanalizowałeś te miejsca pod kątem miłości i niestety, nie znalazłeś tam tego czego szukałeś.  I myśl, gdzie szukać dziewczyny, pojawia się w twojej głowie coraz częściej.

Nie załamuj się i nie rezygnuj z miłości. Poniższa lista najlepszych miejsc do spotkania wymarzonej dziewczyny powinna Ci znacznie pomóc osiągnąć zamierzony cel!

Gdzie znaleźć dziewczynę? 8 propozycji

Poniżej przedstawiamy 8 propozycji na znalezienie idealnej dziewczyny dla Ciebie. Są to uniwersalne propozycje, z których każdy może skorzystać i spróbować znaleźć idealną wybrankę.

1. Park, plaża, deptak

Tak naprawdę każda okolica, w której ludzie mogą spacerować, jest dobrym miejscem na poznanie kogoś nowego.  Jeśli masz psa, to znacznie ułatwi Ci on zadanie. Jeśli nie masz, to możesz zapytać przyjaciół, czy ktoś nie chciałbyś, żebyś zabrał jego psiego towarzysza na spacer. Często zapracowane osoby chętnie na to przystaną, a nawet będą wdzięczne za wolne popołudnie.

Obecność psa jest dobrym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy. Wiele kobiet zwraca uwagę na słodkie psiaki na ulicy, więc nie będziesz musiał krążyć po ulicy, zastanawiając się, gdzie poznasz kobietę. Kiedy już zwróci swoją uwagę, ty możesz zagaić „cześć, to pies mojego znajomego, czasami biorę go na spacer”. Jeśli nie masz możliwości wzięcia psa na spacer, to sam możesz zagadnąć właśnie w taki sposób do dziewczyny idącej ze zwierzakiem.

To już jest jakiś początek rozmowy, a dodatkowo w oczach dziewczyny wydasz się uprzejmym miłośnikiem zwierząt. Kiedy już masz jakiś punkt zaczepienia (w tym przypadku jest to pies) to kontynuuj rozmowę w obrębie tego tematu, aż naturalnie zejdzie na inne tory.

Jeśli oboje będziecie z psami, to na koniec rozmowy śmiało możesz zaproponować kolejny wspólny spacer. Wśród psiarzy istnieje sposób treningu zwierzęcia nazywany spacerem socjalizacyjnym, który polega właśnie na niczym innym jak wspólne spacerowanie z innym psem i jego właścicielem.

Oprócz spacerów z psami w parkach można też czytać książki, słuchać muzyki w słuchawkach lub po prostu spacerować i odpoczywać. Wychodząc sam, będziesz miał możliwość zagadnąć do czytającej książkę dziewczyny lub siedzącej na ławce i odpoczywającej.

Na spacery ludzie chodzą często, żeby się zrelaksować i odpocząć. W otoczeniu natury, na świeżym powietrzu łatwiej jest otworzyć się i porozmawiać.

2. Galeria sztuki, muzeum

Mamy niekonwencjonalny pomysł. Jeśli w twojej głowie gości wizja muzeum jako nudnego, zakurzonego miejsca, pełnego nieciekawych zabytków to zdecydowanie czas się do jakiegoś wybrać. W wielu miastach można spotkać charakterystyczne muzea poświęcone konkretnym rzeczom, pasjom czy artystom.

Często organizowane są również wystawy, które obejrzeć można w danym miejscu tylko przez jakiś czas. Nawet jeśli nie znasz twórczości danego artysty, a w twoim mieście akurat jest organizowana jego wystawa, to warto się wybrać.

Nie tylko poszerzysz swoje horyzonty i w przyszłości będziesz mógł zabłysnąć wiedzą z nieoczekiwanej dziedziny, lub sztuki, ale też możesz spotkać tam potencjalną partnerkę.

Łatwo jest zagadnąć do przechadzającej się i oglądającej wystawę dziewczyny. Wystarczy spytać co myśli o oglądanej rzeczy lub czy jest fanką tego artysty. Jeśli będzie tobą zainteresowana, to z pewnością podchwyci temat i może resztę wystawy zwiedzicie razem.

Oczywiście przed pójściem na taką wystawę możesz zrobić delikatny research. Dzięki temu będziesz mógł wykazać się rozeznaniem i zaciekawić wybraną dziewczynę zagadując „a słyszałaś może, że ten artysta…”.

Przechadzając się między obrazami, pytaj o jej opinię, podchwytuj temat. Początkowo rozmowa będzie dotyczyła jedynie wystawy, ale po jakimś czasie możliwie naturalnie przejdzie na inne tory i nie będziesz się zastanawiał, jak znaleźć tą jedyną, bo szybko dostrzeżesz, że to właśnie ona.

Na koniec możesz zaproponować kontynuowanie rozmowy w kawiarni lub ponowne spotkanie się w muzeum, lub na spacerze. Jeśli będzie wam się swobodnie rozmawiało, to propozycja kontynuacji znajomości zabrzmi całkowicie naturalnie.

Nie traktuj jednak wypraw do muzeum tylko w kategoriach miejsca dobrego na podryw. Pójście tam, to rozwijające i przyjemne przeżycie. Ciesz się obecnością w muzeum i nie skupiaj jedynie na szukaniu tej jedynej na siłę.

3. Portale randkowe

Nie oszukujmy się – to banał – ale jaki skuteczny. Praktycznie każdy zna choć jedną parę, która poznała się przez popularny portal z różowym logo w kształcie ognia. To miejsce, gdzie nieco łatwiej kogoś poznać, ponieważ ona prawdopodobnie też tam kogoś szuka i może to jesteś właśnie ty.

Nie wszyscy się do tego chętnie przyznają. Część par pewnie uzna to za mało romantyczne i zamiast powiedzieć wprost, będą opowiadać romantyczną historię miłości od pierwszego spojrzenia w sklepowej alejce.

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, co później będziecie mówić. Niepodważalnym faktem jest, że na takich portalach można zawrzeć świetne znajomości i znaleźć dziewczynę.

Oczywiście do poszukiwań też musisz się odpowiednio przygotować. Pierwszym dobrym krokiem jest na pewno pobranie aplikacji na telefon i założenie konta. To zdecydowanie najprostsza część.

Później pozostaje kwestia dobrze dobrać zdjęcie. Wybierz takie, na którym dobrze Cię widać, nie zasłaniasz twarzy, ani nie masz na sobie żadnych filtrów. Umówmy się – filtr pieska czy króliczka na twarzy wyszedł z mody już kilka lat temu i nie powinien się w tej modzie w ogóle znaleźć.

Wybierz pozytywne, zachęcające zdjęcia, na których dobrze wyglądasz. Najlepiej kilka: takie, gdzie widać całą sylwetkę, gdzie lepiej jest widoczna twarz i jakieś przedstawiające twoje zainteresowania, lub po prostu ulubione.

Później pozostaje już tylko stworzyć opis. Opisz siebie w kilku słowach. Niektórzy wolą długie, wylewne opisy, w których wymieniają swoje zalety, wady, cel posiadania konta na danym portalu i wymagania względem przyszłej partnerki. Inni wolą napisać jedno, dwa zdania, a o reszcie napisać w prywatnej rozmowie lub po prostu powiedzieć w trakcie budowania później relacji z daną dziewczyną.

Sam zdecyduj, jaka forma najbardziej Ci odpowiada. Nie pozostawiaj jednak całkowicie pustego opisu. Brak jakiejkolwiek informacji na twój temat nie pozostawia żadnego zaczepienia rozmowy dziewczynie.

Kiedy już masz stworzony profil i zaczniesz z niego korzystać, rób to odważnie.  Nie wstydź się pisać pierwszy ani nie przejmuj się, jeśli czasami nie otrzymasz odpowiedzi. Ludzie na portalach randkowych szukają różnych relacji i nie od razu trafisz na taką znajomość, jakiej szukasz.

4. Koła zainteresowań

Jeśli jesteś na studiach, lub w szkole to na pewno masz nieco łatwiejsze zadanie. Większość placówek edukacyjnych oferuje różne koła zainteresowań. Jeśli dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz coś co będzie mieściło się w kręgu twoich zainteresowań, a jeśli nie – to może daj szansę czemuś, o czym do tej pory nie myślałeś?

Dla dorosłej, niestudiującej osoby kółko zainteresowań może wydawać się nieco dziecinne i trudne do znalezienia. Nic bardziej mylnego. W miastach takich klubów hobbystycznych jest całkiem sporo, wystarczy poszukać.

Jest to o tyle dobre miejsce, że już od początku coś was łączy. Złapanie wspólnego tematu nie powinno stanowić żadnego problemu. Ludzie mają tendencję do darzenia sympatią tych, którzy są do nich samych w jakimś stopniu podobni.

Wspólna pasja (nawet jeśli ty jesteś dopiero raczkującym a tym temacie pasjonatem) to dobry fundament fajnej relacji. Twoja mała wiedza na ten temat nie stanowi przeszkody. Opowiedz dziewczynie, która zwróciła twoją uwagę, że jesteś zielony w tym temacie i może sama zaproponuje przybliżenie Ci różnych informacji dotyczących waszej – już wspólnej – pasji.

5. Grupy na portalach społecznościowych

Dla osób, które są absolutnie pewnie, że w ich mieście nie ma żadnych kół zainteresowań, a jeśli są, to brakuje w nich interesujących dziewczyn, też jest ratunek.

Będąc introwertykiem, który nie lubi wychodzić zbyt często z domu i zastanawia się, gdzie poznać dziewczyny w inny sposób, też masz szansę na miłość.

W dobie Internetu, mediów społecznościowych i wszechobecnych komunikatorów poznanie drugiej osoby nie powinno być trudne. Chociaż teoretycznie możesz napisać do prawie każdej osoby na świecie, to wiadomo, że nie jest to takie proste.

Możesz próbować tak robić, ale pewnie część Ci nie odpisze, bo nawet nie zauważy twojej wiadomości, więc gdzie znaleźć dziewczynę w Internecie?

Jak już możesz się domyślić po tytule, doskonałym miejscem do poznania dziewczyny jest grupa na portalu społecznościowym. Jest wiele takich miejsc w Internecie, które zrzeszają fanów danej rzeczy, serialu, gry itp.

Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie musi to być poważna, życiowa pasja, wystarczy znaleźć grupę zrzeszającą ludzi, którzy lubią to co ty.

Tak jak w przypadku kół zainteresowań, macie już podstawy do rozmowy, więc zagadanie na takiej grupie nie powinno być trudne. Ośmiel się odpowiedzieć na komentarz dziewczyny, która zwróciła twoją uwagę. Po chwili rozmowy możecie przejść na prywatną konwersację i dodać się do znajomych.

6. Bary

Bary to oczywiste miejsca spotkań i poznawania ludzi. Z łatwością zaciągniesz tam kolegów na piwo, a już w szczególności, jeśli oni też chcą wiedzieć, gdzie poznać dziewczyny. Można wybrać się tam ze znajomymi na oglądanie meczu lub po prostu na piwo.

Poproszenie barmana o przekazanie, zauważonej dziewczynie, od Ciebie nie powinno być trudne. Jest to nawet łatwiejsze niż napisanie, czy zagadanie wprost. Dodatkowo jest to często przewijający się motyw w komediach romantycznych, więc wiele dziewczyn uzna to za romantyczne.

Zamówienie komuś nieznanemu drinka jest jasnym sygnałem zainteresowania i nie będziesz musiał na nią zerkać, zastanawiając się, jak powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba. Dla niej już w momencie otrzymania od barmana drinka powinno być to jasne.

Po takiej zaczepce kolejny ruch należy do dziewczyny. Może podejść i podziękować, odesłać Ci drinka, albo zerkać w twoją stronę i się uśmiechać. Jeśli nie wydarzy się żadna z tych rzeczy, to po prostu odpuścisz sobie dalsze zaloty, a jedyne co tracisz to pieniądze za drinka lub piwo.

7. Domówki, wyjścia ze znajomymi

Nie jest to konkretne miejsce, które można zaznaczyć na mapie, ale wszyscy wiemy, o co chodzi. Poznawanie nowych ludzi przez znajomych jest bardzo proste i naturalne.

Jeśli do tej pory raczej stroniłeś od imprez prywatnych i zazwyczaj odmawiałeś wspólnego piwa, to może czas się przełamać i zmienić nastawienie.

To doskonała okazja, żeby poznać kogoś nowego. Koleżanka może przyprowadzi znajomą lub siostrę, która wpadnie Ci w oko. Kolega koleżankę z pracy, a może ktoś, kogo już znasz, wyda Ci się zupełnie inną osobą w otoczeniu wspólnych znajomych, w luźnej, towarzyskiej atmosferze.

Wspólni znajomi mogą Cię zapoznać z tym kogo przyprowadzą ze sobą i zapewne, skoro lubicie się z tymi samymi ludźmi to macie podobne poczucie humoru, a może nawet zainteresowania. Rozmowa będzie się toczyć naturalnie, a jeśli jednak zmienisz zdanie i dziewczyna okaże się nie w twoim typie, to po prostu wrócisz do rozmawiania z resztą ludzi na imprezie.

Nie musisz czekać, aż ktoś z twoich znajomych zorganizuje taką domówkę, ponieważ możesz zrobić to sam, posiłkując się pomysłami z internetu. Jeśli masz domyślnych znajomych, to podłapią sugestie i przyprowadzą znajome, wolne singielki.

Jeśli nie chcesz się przyznawać, jaki masz cel, to jako hasło przewodnie imprezy możesz rzucić informację, żeby każdy kogoś przyprowadził w celu poszerzenia grona znajomych.

8. Praca i szkoła

To miejsca, gdzie poznaje się zdecydowanie najwięcej par. Spędzacie ze sobą dużo czasu, macie wspólne tematy i nikogo nie powinno dziwić, jeśli po ciężkim dniu zaproponujesz koleżance pójście na kawę, lub drinka.

Często znacie się już w jakimś stopniu, może macie już wspólnych znajomych. To stwarza pewne podstawy związku.

Możliwe, że do tej pory skupiałeś się głównie na pracy, lub nauce ignorując otaczające Cię osoby. Sukces zawodowy oczywiście jest ważny, ale to nie znaczy, że nie możesz połączyć rozwoju z poszukiwaniem miłości.

Rozejrzyj się po miejscu, gdzie spędzasz najwięcej czasu w ciągu dnia, a może okazać się, że przeoczyłeś kogoś, kogo miałeś pod nosem i zamiast zastanawiać się, gdzie można znaleźć tą jedyną, powinieneś zacząć działać, bo już ją znalazłeś.

Nawet praca zdalna nie jest problemem, ponieważ pod pretekstem dopytania się o jakieś sprawy związane z aktualnymi zadaniami, lub problemem możesz napisać do koleżanki z firmy. Podstawą jest nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu, a w tym przypadku macie już wspólny temat, więc nie powinno być z tym problemu.

Gdzie lepiej nie szukać dziewczyny?

Poza zastanawianiem się, gdzie szukać dziewczyny, dobrze jest też pomyśleć, gdzie tego nie robić. Teoretycznie każde miejsce jest dobre i wszędzie można znaleźć miłość. Praktycznie jednak sprawa wygląda nieco inaczej i jest kilka miejsc, które lepiej sobie odpuścić.

Oczywiście każda kobieta jest inna i możliwe, że uda Ci się poznać ją właśnie w tych miejscach, dlatego podchodź do tego indywidualnie i traktuj jako ogólne rady.

1. Siłownia

Pewnie ktoś by powiedział, że to miejsca jak każde inne. Chodzą tam różne kobiety w różnym wieku, na pewno nie raz byś mógł zauważyć taką, która wpasowuje się w twój gust. Jednak wiele osób chodzi tam ze względu na kompleksy, żeby popracować nad sobą, utrzymać daną sylwetkę, lub po prostu odstresować się po całym dniu.

Podczas skupienia na ćwiczeniach niewiele osób ma ochotę rozmawiać, uśmiechać się i zagadywać. Często ćwiczą w mało komfortowej pozycji, niekoniecznie dogodnej do konwersacji.

Oprócz tego na siłowni obowiązuje konkretny strój, a nie każda kobieta czuje się w pełni kobieco w ubraniach sportowych. Większość też nie ma na sobie wtedy makijażu. Mogą poczuć się speszone i zawstydzone, kiedy do nich zagadniesz, nawet jeśli będziesz wyglądał przyjaźnie.

Dodatkowo, jeśli nie są same, lub nie będą zainteresowane to ćwiczenie niedaleko Ciebie po tym jak wykazałeś się zainteresowaniem ich osobą, może stać się niekomfortowe.

Jeśli jednak będziesz pewny, że bardzo chciałbyś pójść na randkę z dziewczyną zauważoną podczas ćwiczeń, skoro nie powinieneś do niej zagadywać w tym miejscu, to jest na to rozwiązanie.  Spróbuj do niej zagaić, gdy już skończy ćwiczenia i wyjdzie z szatni.

Opuszczając siłownię, będzie już przebrana, nie będą jej rozpraszały ćwiczenia i będzie czuła się z pewnością bardziej komfortowo. Ze względu również na wzrost endorfin, które wytwarzają się podczas ćwiczeń, jest większa szansa, że się zgodzi na spotkanie w jakimś miłym miejscu.

2. Kluby

O ile bar jest fajnym miejscem do poznawania kobiet, o tyle klub z kilku konkretnych przyczyn – niekoniecznie. W klubach zazwyczaj jest duży tłok i głośna muzyka. Trudno z kimś porozmawiać. Chociaż w klubach nie ma wątpliwości, gdzie szukać dziewczyny, bo większość jest stłoczona na parkiecie, lub przy barze, to nie jest to wciąż najlepsze miejsce.

Nawet jeśli do niej podejdziesz i może nawet uda wam się razem zatańczyć, a później gdzieś pójść i porozmawiać, to wciąż będzie raczej dość głośno i mało klimatycznie. Wiele osób nie bierze na poważne znajomości zawieranych w takich miejscach. Często też są to późne pory, w których we krwi wielu osób krąży już alkohol, więc trudno nad sobą panować i sprawiać dobre wrażenie.

Podpity, podrywający w klubie mężczyzna rzadko wygląda interesująco, a niekiedy nie tylko możesz zniechęcić daną dziewczynę, ale będąc natarczywym, nawet ją wystraszyć. Poznanie tam idealnej dziewczyny, nie jest niemożliwe, ale trudniejsze i mniej romantyczne.

Przed rozpoczęciem poszukiwań zastanów się jednak dobrze, czy jesteś tego pewny. Nie zabieraj czasu komuś nowemu, jeśli sam wciąż masz w głowie tylko jak odzyskać byłą dziewczynę.

Jak widzisz, jest wiele miejsc, w których możesz spotkać miłość, przy okazji dobrze się bawiąc i robiąc coś nowego. Jeśli rozejrzysz się po swojej okolicy, z pewnością sam wymienisz jeszcze więcej miejsc, gdzie poznać dziewczyny. Wystarczy być otwartym i nie bać się poszerzania grona znajomych.

Jak znaleźć dziewczynę? 5 najlepszych porad

Samotność z czasem może zacząć doskwierać każdemu. Nawet jeśli przez większość życia radziłeś sobie sam i nie czułeś potrzeby bliskości to możliwe, że pewnego dnia stwierdziłeś, że połowa łóżka jest zbyt pusta, a w mieszkaniu za dużo miejsca dla jednej osoby.

Co w sytuacji, gdy samotne jedzenie śniadania przestaje Ci odpowiadać? Poniższe porady powinny Ci nieco ułatwić to zadanie.

1. Wyjdź z domu

Nie wydaje się zbyt prawdopodobne, żeby dziewczyna sama, niespodziewanie weszła do twojego domu i została. Jeśli będziesz bezczynnie czekał, wciąż zastanawiając się jak znaleźć dziewczynę, zamiast działać i jej szukać to może się to nigdy nie udać.

Jeśli do tej pory lunche jadałeś w samotności zamawiane do pracy, lub domu to spróbuj któregoś dnia wyjść i zjeść coś na mieście. Pierwszy raz może wydać Ci się dziwny, jeśli wcześniej nie miałeś takich doświadczeń, ale z czasem się przyzwyczaisz.

Może ktoś się do Ciebie dosiądzie, będzie jadł niedaleko i ty się dosiądziesz, albo zauważycie się przez okno. Opcji jest wiele, ale żeby dać im szansę musisz wykonać pierwszy krok i wyjść z domu.

Wyrwij się z rutyny i spędzaj więcej wolnego czasu w miejscach publicznych. Idź do parku poczytać, na spacer, do muzeum. Odwiedzaj miejsca, które lubisz lub które od dawna miałeś w planach.

Istnieje spora szansa, że to ona sama Cię znajdzie. Jednak musisz dać jej na to szansę.

2. Bądź otwarty w stosunku do ludzi

Spotykać przyszłą partnerkę możesz wszędzie. Może być to czyjaś siostra, koleżanka, współlokatorka. Jednak, jeśli na co dzień będziesz unikał kontaktu z ludźmi i ignorował próby rozmowy, to znacznie utrudnisz sobie poszukiwania miłości.

Poszerz swój krąg znajomych, zdobywając więcej przyjaciół. Jeśli początkowo rozważałeś daną osobę jako materiał na dziewczynę, ale wam nie wyszło, to nie skreślaj od razu znajomości z nią na straty. Wciąż możecie być przyjaciółmi.

Oprócz bycia otwartym i miłym dla obcych kobiet bądź taki sam dla mężczyzn. Nie wiesz, dokąd zaprowadzi Cię dana znajomość. Wychodzenie z kolegami również może przybliżyć Cię do znalezienia dziewczyny.

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym, to właśnie spotkania towarzyskie mogą Ci to ułatwić. W grupie poczujesz się pewniej i raźniej. Łatwiej więc będzie nawiązać kontakt z kimś nowym. 

3. Przemyśl, czego szukasz

Nie stworzysz szczęśliwego związku, nie zastanawiając, się jak on powinien wyglądać. Określ swoje kryteria względem partnerki. Pomyśl, co Cię uszczęśliwi i jakie cechy u kobiety są dla Ciebie niezbędne i najbardziej pożądane.

Być może masz konkretnie określone poglądy religijne, polityczne lub chcesz mieć dzieci i zależy Ci, aby również twoja partnerka miała takie podejście. Przeanalizuj, co jest twoim „must-have”, a co możesz odpuścić. W tym punkcie zastanów się, jaka ona powinna być.

Postaraj się nie rozbudować listy za bardzo, pamiętaj, że jeśli na początku nie będzie podzielała twojej pasji do danej rzeczy, to może się to zmienić z czasem. Tak samo unikaj określenia konkretnego typu urody, koloru włosów czy stylu ubierania się.

Szczęśliwy związek powinien opierać się głównie na dopasowaniu charakterów. Nie znaczy to, że masz wybrać nieatrakcyjną dla siebie partnerkę. Zamiast zapisywać konkretny typ urody i odrzucać każdą inną opcję, skup się na ogólnej aparycji kobiety. Pamiętaj, że nie powinno się oceniać książki po okładce!

4. Bądź sobą w najlepszej wersji

Tak samo jak ty masz już swoją listę „must-have” potencjalnej partnerki, tak samo ona może mieć swoją.  Udawanie kogoś, kim nie jesteś, z pewnością długofalowo nie będzie miało dobrych skutków, ponieważ w związku prawda w końcu wyjdzie na jaw. Jednak nie znaczy to, że nie masz pokazywać się z jak najlepszej strony.

Zastanów się, które swoje cechy cenisz najbardziej. Może jesteś niezwykle dumny ze swojej pasji? Masz dużą wiedzę na wybrany temat? Poczucie humoru jest nieodłączną cechą twojego charakteru?

Jeśli nie jesteś zbyt pewny siebie i zastanawiasz się, jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym, to ten punkt jest zdecydowanie dla Ciebie. Świadomość swoich zalet wzmocni pewność siebie i wskaże kierunek, w którym możesz poprowadzić rozmowę z potencjalną partnerką.

Nie zastanawiaj się jak rozkochać w sobie kobietę – bądź sobą. Mów pewnie o swoich pasjach, celach i osiągnięciach. Bądź z nich dumny. Nawet jeśli nie jesteś zbyt pewny siebie, to przecież nie znaczy, że nie możesz sprawiać takiego wrażenia.

5. Zadbaj o swój wygląd

Jak już wcześniej zostało napisane – wygląd nie jest najważniejszy w podczas budowania wspólnie szczęśliwej relacji, ale nie jest też zupełnie nieistotną rzeczą. Wychodząc z domu na spotkania towarzyskie, do pracy lub na samotne spacery zadbaj, by wyglądać schludnie i czysto. Nie zaszkodzi też przyłożenie większej uwagi do wybieranych ubrań i fryzury.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i to ono decyduje o tym, czy dana osoba będzie chciała z tobą porozmawiać, czy nie. Zgarbiona sylwetka, brak uśmiechu, pomięte ubrania – to nie stanowi dobrej wizytówki twojej osoby.

4.9/5 - (57 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *