Jak i o czym pisać z dziewczyną? 5 przykładów

Marząc o drugiej połówce, często zastanawiamy się jak pisać z dziewczyną, wyobrażamy sobie długie noce spędzone na rozmowach, bezustannie wymieniane wiadomości, żarty na błahe tematy, czy też godziny spędzone na zażarte dyskusje. Wszystko wygląda pięknie w naszych myślach i marzeniach. Niestety życie szybko to weryfikuje i nie zawsze jest tak kolorowo cały czas, a my zastawiamy się, o czym pisać z dziewczyną.

Zakochując się, nie chcemy przerywać rozmów z drugą osobą. Zależy nam, aby trwały one jak najdłużej i były angażujące. Nie zawsze jednak jest to takie proste i oczywiste.

Jak wiadomości powinny wyglądać w ciągu dnia, aby rozmowy nie kończyły się na wymianie zaledwie kilku zdań? Choć wydawać się to może niezwykle trudnym zadaniem, wymagającym przemyśleń i dużego skupienia – to wcale tak nie jest.

Opierając się na kilku podstawowych przykładach, możesz zbudować własną bazę tematów do rozmów. Będzie ona szczególnie pomocna w momentach, gdy będzie Ci zależało na podtrzymaniu trwającej już rozmowy lub dopiero na jej rozpoczęciu.

Dzięki temu nie będziesz musiał się ciągle zastanawiać się co pisać z dziewczyną, bo będziesz miał już gotowe tematy.

Jak i o czym pisać z dziewczyną – 5 przykładów

Istnieją bardziej bezpieczne tematy i te, których lepiej unikać przynajmniej do momentu, gdy nie poznamy lepiej drugiej osoby. Wymiana wiadomości, przez komunikatory jest trudniejsza niż rozmowy face to face, ponieważ jesteśmy ograniczeni jedynie do wiadomości tekstowych i kilku emoji.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Nie widzimy reakcji drugiej strony na wysłaną wiadomość, nie mamy możliwości zaobserwowania jej mimiki. Brak możliwości zauważenia grymasu czy uśmiechu zwiększa ryzyko złego zinterpretowania wiadomości, którą przeczytamy.

Dlatego, warto zastanowić się, o czym pisać z dziewczyną, aby uniknąć jak najwięcej błędów w interpretacji i nie spowodować niepotrzebnych nieporozumień. Nie możesz unikać rozmów przez komunikatory w zupełności, jeśli chcesz wiedzieć, jak rozkochać kobietę, to musisz ją poznać.

1. Hobby i pasje

Rozmowy o zainteresowaniach są zdecydowanie jednym z bezpieczniejszych wyborów. Niektóre osoby śmiało chwalą się swoimi pasjami w mediach społecznościowych, jeśli należy do nich twoja wybranka, to masz dość proste zadanie.

Wystarczy zagadnąć o jakiś post lub zdjęcie, na którym jest wzmianka o jej pasji. Ludzie lubią rozmawiać o rzeczach, na których się znają i mogą pochwalić się swoją wiedzą.

Umiejętnie zadając pytania i interesując się tematem, będziesz w stanie podtrzymywać rozmowę przez dłuższy czas, a skoro ty wykazałeś zainteresowanie jej pasjami, to możliwe, że i ona się zrehabilituje i spyta o twoje.

Pasjonaci niekiedy są w stanie całymi dniami opowiadać o swoich pasjach. Widząc, że mają wdzięczną, żywo zainteresowaną widownię prawdopodobnie staną się jeszcze bardziej rozgadani.

Jej hobby wcale nie musi być równoznaczne z twoim. Jak pisać z dziewczyną, z którą nic Cię nie łączy? Pozwól jej prowadzić rozmowę i daj sobie szansę zainteresować się tym, o czym pisze.

Oprócz tego, przy okazji możesz dowiedzieć się czegoś ciekawego, może nawet sam zostaniesz pasjonatem. Poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy zawsze pulsuje, a jeśli przy okazji pozwoli Ci się to zbliżyć to wybranki twego serca, to aż grzech nie skorzystać!

Rozmowę możesz zacząć, pytając ją, czy długo trenuje (jeśli jej pasją jest sport, taniec itp.), jak zaczęła się jej przygoda, czy poleca ten sport. Wcześniej możesz zrobić odpowiedni research dotyczący danej dyscypliny i wspomnieć, że sam interesujesz się tym hobby.

Podczas rozmowy wykaż chęci dowiedzenia się czegoś więcej o tych zainteresowaniach. Zaproponuj, aby pokazała Ci swoje hobby, lub pomogła zagłębić się w temat. Jeśli jest to jakiś sport, to możecie umówić się na wspólny trening, w przypadku pasjonatki książek – spytaj o polecanych przez nią autorów.

Możliwości jest naprawdę wiele, trzeba tylko dostosować je indywidualnie pod dziewczynę. 

2. Szkoła, studia, praca

Nawet jeśli nie studiujecie na tej samej uczelni, ani nie pracujecie w tym samym miejscu, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął rozmowę od tego tematu.

Zagadując do nieznajomej, dobrze jest mieć jakiś punkt zaczepienie. Dlatego sprawdź albo zapytaj, gdzie się uczy lub pracuje. Wykaż zainteresowanie, możesz nawet wspomnieć, że myślałeś o zmianie pracy do jej firmy, lub jej uczelnia ma świetne koła zainteresowań.

Korzystając z tego sposobu, zrób wcześniej odpowiedni research, dowiedz się jak najwięcej o jej życiu zawodowym, szkole lub firmie. W ten sposób łatwiej będzie Ci podtrzymywać rozmowę i nie będziesz musiał co chwilę zastanawiać się, o czym pisać z dziewczyną, ponieważ będziesz miał już gotowe kilka fraz.

3. Wspólne zainteresowania

Na portalach społecznościowych ludzie często wrzucają informacje, co aktualnie oglądają, czytają lub jakiej muzyki słuchają. Rozmowę możesz, więc zacząć od odpowiedzenia na daną relację lub post.

Wystarczy skomentowanie tego w nienachalny, miły sposób sprawdzając jej social media. W odpowiedzi na wrzuconą piosenkę możesz napisać, że również jesteś fanem tego zespołu, lub że nie słyszałeś wcześniej tego utworu i dziękujesz za polecenie.

Sytuacja wygląda tak samo w przypadku wrzutki o obejrzanym filmie, zjedzeniu w danej restauracji i wielu innych czynnościach. Odpowiedzenie na relacje lub post jest nienachalne, a jednocześnie jest dobrym impulsem do rozpoczęcia dłuższej rozmowy.

Jak pisać z dziewczyną, której nie znasz? Wystarczy zwracać uwagę na jej media społecznościowe i odpowiednio skorzystać z okazji, gdy coś udostępni.

Jakich błędów unikać pisząc z dziewczyną?

Warto też wziąć pod uwagę kilka wskazówek – jak nie pisać z dziewczyną, aby nie odtrącić jej od siebie przez głupią odpowiedź.

Nawet jeśli rozmowa będzie wciągająca i angażująca to przez kilka niedużych błędów, może pozostać na koniec niesmak. W związku z tym twój obiekt westchnień niekoniecznie będzie chciał ponownie wchodzić z tobą w konwersację. 

1. Nadmiar emotikonek

W twojej głowie wydawać się może to świetnym pomysłem. Chcesz wypaść na zabawnego, wyluzowanego gościa. Przecież nie ma lepszego sposobu niż wysłanie uśmiechniętej minki, która ma gwiazdy zamiast oczu, ognia, samochodu, głowy psa i fajerwerków prawda?

No właśnie niekoniecznie. Pismo obrazkowe było modne 3000 lat p.n.e. Nie powinieneś zastanawiać się, jak pisać z kobietą nie używając słów, to raczej niemożliwe. Sam zapewne nie raz zastanawiałeś się, jak zrozumieć kobietę, jeśli będziesz rozmawiał z nią tylko za pomocą emoji, to z pewnością się to nie uda.

Odpowiadając na pytanie, jak Ci minął dzień, nie musisz na wspomnienie ładnej pogody wysyłać obrazka słońca ani chmury. Z pewnością dziewczyna umie czytać i zrozumie, jeśli to napiszesz słowami, nie potrzebuje dodatkowej transkrypcji obrazkami.

Nadmiar emotikonek nie sprawi, że wydasz się bardziej wyluzowany, a raczej dziecinny.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich używać w ogóle. Czasami wysłanie uśmiechniętej emotikonki, serduszka, czy też ognia nie wygląda głupkowato. Prowadząc luźną rozmowę, można od czasu do czasu pozwolić sobie na emoji.

Istotne jest, aby nie przesadzać i nie traktować tego równoznacznie ze słowami. Emotikony są jedynie podkreśleniem znaczenia zdania, w niektórych sytuacjach.

2. Upominanie się o odpisanie

Chociaż czekanie na odpowiedź zwrotną może się niesamowicie dłużyć, to nie warto pośpieszać dziewczyny. Nie wiesz, z jakich przyczyn nie odpisuje, możliwe, że robi coś bardzo angażującego i nie ma możliwości swobodnej rozmowy.

Zamiast zadręczać się myślami, jak rozmawiać online z dziewczyną, która Ci nie odpisuje, po prostu poczekaj i daj jej szansę odpisać po czasie. Nie naciskaj, wysyłając mnóstwo znaków zapytania, pośpieszając ją ani pytając, dlaczego tak długo nie odpisuje.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
5/5 - (43 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *