Żona nie chce się kochać – co robić? 

W idealnym świecie seks można traktować jak tabliczkę czekolady, która jest uzależniająca i satysfakcjonująca do jedzenia. Jednak czasami ta czekolada może stać się gorzka. Zwłaszcza gdy jeden z partnerów nie lubi tego typu słodyczy. Zadajesz sobie pytanie co zrobić, gdy żona nie chce współżyć. Więc widzisz, że to, co wydaje się być proste i przyjemne, może skomplikować się ponad miarę.

We wczesnych stadiach związku „motylek” w naszym brzuchu szaleje, napychają nas endorfiny, może nawet skaczemy z radości. Seks na tym etapie jest fascynujący i niezwykle atrakcyjny. Wtedy partnerzy najczęściej całe dnie spędzaliby w łóżku.

Uważamy, że tak będzie zawsze, ale jeśli okres zakochania mija i zaczyna się normalne życie to, zwłaszcza u kobiet, hormony nieco się uspokajają, zmniejszając chęć i potrzebę intymnego stosunku. Jeśli więc znajdujesz się w sytuacji, gdzie żona nie chce seksu, to zapraszam do czytania dalej.

Żona nie chce się kochać

Intryguje Cię pytanie co robić, gdy żona nie chce współżyć i szukasz na nie odpowiedzi. A więc żaden mężczyzna nie może zaprzeczyć, że kobiety są jednymi z najbardziej skompilowanych i złożonych istot na świecie. Na życie seksualne kobiet wpływa wiele różnych czynników, z których nawet same kobiety często nie zdają sobie sprawy.

Oprócz aspektów biologicznych i psychologicznych seksualność kobiety jest w dużej mierze kształtowana przez jej wychowanie, wiek i wcześniejsze ciąże. Nie bez znaczenia jest także stopień bliskości oraz zaufania do partnera.

Dlaczego moja żona nie chce seksu? Być może jest wina antykoncepcji. Niestety źle dobrana terapia może mieć znaczący wpływ na poziomy pożądania i powodować niechęć do zbliżenia z partnerem. Mężczyzna powinien najpierw zapytać swoją partnerkę, czy jest zadowolona ze środka antykoncepcyjnego, którego używa i czy odczuwa jakieś skutki uboczne.

Jeśli tak, powinien zachęcić ją również do konsultacji z ginekologiem. Wówczas kobieta poczuje się wspierana przez swojego partnera. Większość kobiet chce, aby ich mężczyźni dbali o ich antykoncepcję w ramach wspólnej decyzji.

Co w tej sytuacji robić?

Tak naprawdę to już Ci wspomniałem, co powinieneś zrobić, mam tutaj na myśli wcześniej wspomnianą antykoncepcję.

Istotne jest także to, abyś jako jej mężczyzna pamiętał, że budowanie napięcia trwa przez cały dzień. Nie wystarczy wieczorem, na kanapie klepnąć kobietę i powiedzieć „Może teraz?” Dla niej na pewno ważne jest to, aby przez cały dzień przygotowywać się na wydarzenia, jakie będą miały miejsce wieczorem. Wystarczą jakieś miłe słowa, intrygujące sms w trakcie pracy czy pełen miłości wzrok i pocałunek przed pójściem spać.

Okaż jej czułość i odrobinę cierpliwości. Bardzo często natłok pracy, kłopoty finansowe prowadzą do problemów w związku i nie pozostają bez wpływu na naszą ochotę na seks. Stres w pewien sposób wkracza w nasze myśli, przez co kobieta może mieć ciężko, aby otworzyć się na doznania seksualne. 

Zmienia też gospodarkę hormonalną, podwyższając poziom prolaktyny, która blokuje reaktywność seksualną.

Zadbaj o wasz wspólny tryb życia, gdyż to czy kobieta jest aktywna fizycznie i prawidłowo się odżywia, ma wpływ na libido. Kobiety regularnie uprawiające jakiś sport, zdecydowanie częściej odczuwają pożądanie i chcą się kochać. Sport sprawia, że kobiety mają poczucie, że dbają o swój organizm, a to daje im więcej pewności siebie.

Polecamy również: Książki o małżeństwie – 10 polecanych lektur

Jeśli więc ona nie odczuwa ochoty na seks, to warto zachęcić ją np. do wspólnego biegania. To nie poprawi wasze relacje jako partnerów, ale też sprawi, że kobieta zrelaksuje się, zapomni o zmęczeniu i nabierze większej ochoty na zbliżenia.

Jak ratować małżeństwo?

Niestety niekiedy brak sensu wzbudza złość jednej ze stron, a to zaś prowadzi do rozpadu małżeństw. Jeśli więc czujesz, że wasza relacja rozpada się poprzez brak współżycia między wami i zastanawiasz się jak ratować małżeństwo, to zaczerpnięcie porady u specjalisty.

Udajcie się więc na wizytę u seksuologa. Jest to terapeuta specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów związanych z życiem seksualnym ludzi, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. To do niego można zgłaszać wszelkie problemy związane ze stosunkami i zaburzeniami seksualnymi. Odwiedzając seksuologa, możecie uzyskać potrzebne wsparcie i znaleźć przyczynę waszych problemów. Nie wykluczajcie także terapii małżeńskiej.

Jak odzyskać dziewczynę?

Jeśli coś się w związku zepsuło, doszło do rozstania i teraz zastanawiasz się, jak odzyskać dziewczynę, to podpowiem Ci, że musisz pokazać jej nową odsłonę Ciebie. Musisz stać się dla niej na nowo atrakcyjny, aby chciała z Tobą randkować oraz wejść w intymną relację.

Istotne jest dostosowanie się do jej pragnień. Jeśli ona jest kobietą, która lubić być zdobywana, to zabiegaj o nią. Spraw, aby czuła się ona wyjątkowa oraz w centrum Twojej uwagi. Na pewno złożenie życzeń urodzinowych Ci pomoże, gdyż dojdzie do niej, że nadal jest dla Ciebie ważna.

Podsumowanie

Brak seksu w związku wcale nie musi oznaczać jego końca. Nierzadko wygląd czy ogólna zewnętrzna atrakcyjność nie grają żadnej roli, gdyż problem może leżeć gdzie indziej. Teraz już wiesz, co zrobić więc działaj i nie trać czasu!

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *