Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? 5 oznak, kiedy mąż nie kocha żony

Czujesz, że Wasze uczucie się wypaliło? Kobieca intuicja podpowiada wszystkie te myśli, w sytuacji, kiedy mąż nie kocha żony. Wtedy to te najgorsze scenariusze piętrzą się i kłębią w głowie, nie dając czasami  nawet spać, ani tym bardziej normalnie funkcjonować. Jest kilka sygnałów, które mogą świadczyć o tym, jak zachowuje się mąż, który nie kocha. Koniecznie dowiedz się, jak je odbierać i co zrobić, żeby facet zatęsknił.

1. Nie zwraca uwagi na to, jak wyglądasz

W zasadzie zauważasz to bardzo szybko. Widzisz, że nawet gdy ubierzesz najlepszą sukienkę ze swojej garderoby, Twój mąż nie zwraca na Ciebie uwagi. Nie pomaga także zakup seksownej bielizny. Wszystkie Twoje starania, w oczekiwaniu na komplement ze strony męża okazują się iść na marne.

Niby zachowuje się tak, jak zawsze, ale nie czujesz, żeby był Tobą zainteresowany. Próbujesz nawet bardzo radykalnych środków. Przez cały weekend chodzisz nieumalowana i ubrana w stare i poplamione dresy, a on jakby nigdy nic.

Mija Cię w salonie czy w sypialni. Traktuje wręcz jak niewidzialną. Kiedyś od razu rzuciłby komentarzem, po którym w te pędy biegłabyś zrobić sobie makijaż i ubrać najlepsze ciuchy ze swojej szafy. Czy to już przyszedł ten czas, kiedy mąż nie kocha żony po ślubie? Być może czeka Was naprawdę trudna rozmowa.

2. Unika spędzania czasu z Tobą

Z sentymentem wspominasz wspólne wakacje, czy romantyczne wyjazdy we dwoje. Nawet oglądanie serialu czy filmu to czas tylko dla Was. Niestety ostatnio nie możecie znaleźć chwili, aby razem pójść na spacer czy wyjechać na kilka dni.

Nieustannie słyszysz, że Twój mąż jest bardzo zajęty. Nie może wziąć wolnego w pracy, bo są na etapie kończenia ważnego projektu. Wraca bardzo późno z pracy, a zanim Ty zdążysz z rana pójść zrobić sobie śniadanie – jego już nie ma.

Próbowałaś już niejednokrotnie proponować wyjście do kina czy restauracji. Na marne. Ciągle spotykasz się z odmową i zbywaniem Cię licznymi obowiązkami. Jeżeli zastanawiasz się, jak zachowuje się mąż, który nie kocha żony, to prawdopodobnie doświadczyłaś takiego przykładu na własnej skórze.

Nie jest to nic przyjemnego. Nie warto jednak wyciągać pochopnych wniosków. Może się okazać, że rzeczywiście sprawy zawodowe, o których Ci nie mówi, tak silnie na niego wpływają. Przede wszystkim rozmowa pomoże Ci dowiedzieć się, o co naprawdę chodzi.

3. Przestał mówić Ci o swoich uczuciach

Oczywiście po latach spędzonych razem, trudno by uczucie wyglądało dokładnie tak, jak za czasów, gdy dopiero się poznaliście. Oboje się zmieniacie i Wasza miłość także dojrzewa. Jednak nawet w czasie trwania małżeństwa potrafiliście wyznawać sobie swoje uczucia To ważne, tak na początku relacji, jak również do jej podtrzymania.

Już kilka razy spotkałaś się z sytuacją, w której Twój mężczyzna zignorował to, co czujesz. Nawet jeżeli Ty wyznałaś mu, jak bardzo go kochasz. On nie odpowiedział lub zgrabnie zmieniał temat. Dzieje się tak bardzo często, kiedy mąż nie kocha żony. Trudno mówić o czymś, czego się nie czuje. Obserwuj sytuację. Jeżeli zachowanie mężczyzny się nie zmieni – musisz zacząć działać. Wszystko po to, by ratować swoje małżeństwo.

4. Nie wspiera Cię i nie jest z Ciebie dumny

Życie zawodowe wymaga nie lada poświęceń. Masz angażującą pracę, ale kochasz ją i wiesz, że nie zamieniłabyś tego na nic innego. Osiągając sukces – niezależnie od jego rozmiarów, chcesz podzielić się nim ze swoim mężem.

Przychodzisz i opowiadasz mu o wszystkim, co zajmuje Ci ostatnio tak wiele czasu. Niestety Twój mąż, zamiast powiedzieć Ci, jak bardzo jest z Ciebie dumny, pozostaje niewzruszony. W skrajnym przypadku może nawet zlekceważyć Twój sukces i zadać Ci pytanie: „No i co w tym takiego wyjątkowego?”.

Nic dziwnego, że zupełnie stracisz chęć do rozmowy ze swoim mężczyzną. Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? Bez wątpienia to jedna z takich sytuacji.

5. Poniża Cię na osobności i przy znajomych

To chyba najczęstszy przykład zachowania pojawiającego się, kiedy mąż nie kocha żony. Jest to nie tylko bolesne doświadczenie, ale także często staje się traumą, z którą musisz radzić sobie przez całe późniejsze życie.

Mówienie Ci nieustannie, że jesteś niewystarczająca, głupa czy brzydka, może mieć naprawdę dramatyczne konsekwencje. Nikt nie powinien słyszeć od osoby, którą kocha, takich zdań. Podobnie, kiedy przychodzą do Was znajomych, Twój mężczyzna wyzywa Cię od tłuściochów i nieudaczników.

Zdecydowanie możesz mieć pewność, jak zachowuje się mąż, który nie kocha żony. Niszczy ją psychicznie i nie zważa na jej uczucia. Nie ma dla niego znaczenia, czy ktoś usłyszy jego obelgi. Niestety w takiej sytuacji nie powinnaś zastanawiać się co zrobić, żeby facet zatęsknił, tylko wyrzucić go prędko ze swojego życia.

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? Odpowiedź jest w Twoim sercu

Szukasz odpowiedzi, lecz najprawdopodobniej już ją znasz. Wiesz, że mężczyzna, który Cię kocha, przede wszystkim Cię szanuje. Zawsze jest obok i nawet gdy ma trudny dzień, potrafi rozmawiać i wyjaśniać konflikty między Wami.

Jeżeli zauważasz niepokojące sytuacje w Waszej relacji, zacznij działać lub zgłoś Was do specjalisty. Wówczas na pewno odzyskasz spokój i nie będziesz musiała zastanawiać się, jak zachowuje się mąż, który nie kocha.

4.9/5 - (36 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *